ANTALYA
DİŞ HEKİMLERİ ODASI
 
Tıbbi Atıklarımızın Düzenli Toplanması İçin Gerekli Hassasiyeti Gösterelim.

ITC Antalya (Katı Atık Enerji Yönetimi Danışmalık Gıda Nakliye San. Ve Tic. A.Ş)

 

Tarih: 18.01.2016

Sayı: T.A.2016/12

Konu: Tıbbi Atıklar Hk.

 

                                            ANTALYA DİŞ HEKİMLERİ ODASI BAŞKANLIĞI’NA

 

       ITC Antalya Katı Atık Enerji Yönetimi Danışmalık Gıda Nakliye San. Ve Tic. A.Ş olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi ile 29 yıllığına imzalamış olduğumuz protokol gereği ANTALYA İli Merkez ve Sahasındaki Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisimizde 01.02.2014 tarihi itibariyle tarafımızdan toplanıp bertaraf edilmektedir.

       Bu süre içerisinde 469 adet Özel Diş Hekimi Muayenehanesi ve 106 adet Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri ile olmak üzere toplam 575 adet Tıbbi Atık Toplama ve Bertaraf Sözleşmesi imzalanmıştır. Yaklaşık 2 senelik zaman zarfında tarafımıza hiç atık vermeyen ce çok az miktarda atık veren kurumların sayısı oldukça fazla olup kayıtları tarafımızdan tutulmaktadır.

       Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında denetlemeler Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Bu kapsamda firmamız ile de kayıtlar konusunda da iletişim halindedirler ve düzenli olarak tutulan kayıtlar İl Çevre Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesine İletilmektedir. İleride oluşabilecek cezai durumlara sebep olmaması açısından Odanıza kayıtlı kurumların sisteme dâhil olması ve düzenli olarak Tıbbi Atıklarını firmamıza verilmesinin sağlanması konusunda gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederiz.

 

Saygılarımızla.

M. Fikret SERT