ANTALYA
DİŞ HEKİMLERİ ODASI
 
Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Niyazi Nefi KARA Odamızı ziyaret etti.

Toplum olarak seçim dönemlerinde siyasetçilerin meslek odalarını ve sivil toplum örgütlerini tek tek dolaşarak oy ve destek istemeleri alıştığımız bir durumdur. Ancak ne hikmetse çeşitli makamlar ve koltuklara seçilen bu siyasetçiler bir daha ki seçime kadar ortalıkta gözükmez ve gerek sivil toplum örgütleri gerekse demokratik kitle örgütleri dertlerini anlatmak için Ankara’da mecliste seslerini duyurmak için hep onların peşlerinden koşarlar. Ancak bu sefer Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Sn. Niyazi Nefi KARA toplumumuzun ezberini bozarak Odamızdan ziyaret için randevu talebinde bulunmuştur. Örgütüm adına kendisinde bu siyasi nezaketi için teşekkür ederim. Bu davranış şeklini diğer siyasetçilere de örnek teşkil etmesini temenni ederim.

İçinde bulunduğumuz koşullarda Sağlık Bakanlığı Şubat 2015 tarihinde çıkarmış olduğu, Yeni Yönetmeliğin mesleki camiamızı ne kadar zor durumda bıraktığı ve merkezi hükümetin bizler üzerinde bu yönetmelikle oluşturmuş olduğu sıkıntı ve başarısızlıkları kendisine aktarılarak, Mecliste sesimizi dile getirmesi talebinde bulunduk.

Diğer mesleki sorunlarımız hakkında da görüş alış verişinde bulunduğumuz toplantımızda Sayın Vekilimizden Mecliste bizlere destek olacağına dair sözünü aldık.
EKTEKİ DOSYAYI GÖR