ANTALYA
DİŞ HEKİMLERİ ODASI
 
CUMHURİYET İÇİN EL ELE PLATFORMU OLARAK ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ SÖZCÜLÜĞÜNDE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Cumhuriyet İçin El Ele Platformu olarak Atatürkçü Düşünce Derneği sözcülüğünde Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili yapılan ve Odamızın da destek verdiği basın toplantısına Odamız adına Oda Başkanımız Hüseyin Tunç katılmıştır. 

Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu üyeleri, düzenledikleri basın toplantısında Cumhurbaşkanlığı seçim sürecine ilişkin görüşlerini aktardı. Aydın Kanza Parkı'ndaki sanat galerisinde düzenlenen toplantıda siyasi parti, sivil toplum örgütleri, sendika ve odaların bulunduğu platform adına basın açıklamasını, ADD Başkanı İbrahim Daş okudu. Daş, Cumhurbaşkanı adayları arasında tartışmaları bir yana bırakıp seçim sürecine odaklandıklarını belirterek, "Halkımızın Cumhurbaşkanlığı seçimine eksiksiz katılması önemlidir" dedi.

İbrahim Daş, Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki iktidarın, 12 yıllık icraatında Cumhuriyeti yıkıcılık noktasında odaklandığını vurguladı. Recep Tayyip Erdoğan'ın anayasa değişikliği ile başaramadığı 'Tek adam' rejimini cumhurbaşkanlığı seçimine endekslediğini öne süren Daş, gözlemlerindeki ikinci önemli tespitin de halkın bu gerçeği görerek mücadeleye başlaması olduğunu söyledi.

Cumhuriyete kin duyanlarla mücadele etmeleri gerektiğini dile getiren Daş, Cumhurbaşkanlığı sisteminin sadece isimler üzerinden tartışıldığını, esas büyük tehlikenin göz ardı edildiğini aktardı. Daş, esas tehlike olarak nitelendirdiği konunun başkanlık sistemi olduğunu ve parlamenter sistemin devamını istediklerini kaydetti. Daş, “Seçime fire vermeden katılmamız bu oyunu bozacaktır. Birinci turda kindar bir adayın seçilmemesinin ikinci turu çok farklı bir noktaya taşıyabileceğini de unutmamak gerekir" diye konuştu. Daş, şunları söyledi:

“Atatürk devrim ve ilkelerinin bugünün sorunlarının çözümünde de yol gösterici olduğuna inanan Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu, bu seçimde de Türkiye Cumhuriyeti'nin yanında taraftır. Birlik, beraberlik, huzur için, alın teri dökerek ekmeğini kazanmaya çalışan halkımızın bu yolda verdiği vereceği mücadelenin içinde ve önünde yer almıştır. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı seçimini de mücadelenin bir aşaması olarak görmekteyiz. Hedefi doğru koymak sonuç almak ve kazanmak için şarttır. Hedefi şaşırmayalım. Hedef Recep Tayyip Erdoğan'ı Atatürk'ün koltuğuna oturtmamaktır. Bu sorumluluğu herkesin taşıdığını ve gereğini  yapacağına inanıyoruz.